Dnes otvorené 08:00 - 19:00, Pohotovosť po tel. dohovore na partnerskej klinike Primavet v Rači do 24:00. Po polnoci len hospitalizované zvieratá

+421903655648

Kompexné vyšetrenie aj pre tých najmenších pacientov

Kompexné vyšetrenie aj pre tých najmenších pacientov

Na klinike ponúkame aj komplexné vyšetrenia pre tých najmenších pacientov, akými sú králiky, morčatá, ježkovia, škrečky, myši a potkany.

Keď nás navštívite s Vaším drobcom, bude Vám ponúknuté klinické vyšetrenie, ktoré zahŕňa celkovú kontrolu zdravotného stavu, srsti, pazúrikov, brušnej dutiny, očí a určenie pohlavia. Pomocou otoskopu skontrolujeme ústnu dutinu a rast zubov. Zuby králikov a hlodavcov rastú celý život a obrusujú si ich potravou. V prípade, ak nie sú kŕmené správnou potravou sa často stáva, že ich zuby prerastú do ostrých hrotov, ktoré následne zraňujú sliznicu dutiny ústnej. Akýkoľvek bolestivý stimul u drobných pacientov spúšťa bludný kruh, ktorý začína odmietaním potravy, a stým spojené aj zdravotné komplikácie. Vďaka pravidelným návštevám však vieme zasiahnuť včas. Zuby na našej klinike nestriháme ale brúsime, nakoľko pri strihaní hrozí zlomenie a následné odumretie zubu.

Ponúkame preventívnu vakcináciu králikov. Vďaka vakcínam im poskytnete ochranu proti najzákernejším chorobám, ktoré sa, okrem iného, prenášajú aj krv sajúcim hmyzom ako sú komáre. Jedná sa o vírusové ochorenia myxomatózu, mor králikov typu 1 a typu 2. Aj v dnešnej dobe nie je možné dané ochorenia liečiť, preto sa musíme plne zamerať na ich prevenciu.

Okrem diagnostiky a prevencie sa venujeme aj chirurgií. Sterilizácie a kastrácie pacientov odporúčame nie len z chovateľských dôvodov (agresivita, značkovanie), ale aj kvôli ich zdravotným benefitom - prevencie nádorov maternice, cýst na vaječníkoch, rakoviny semenníkov. Každý zákrok prebieha v inhalačnej anestézii, nakoľko je pre pacienta najšetrnejšia a menej riziková. Počas operácie zvieratku nepretržite monitorujeme životné funkcie, cez kanylu sú mu podávané infúzie priamo do žily. Telesnú teplotu udržujeme vďaka špeciálnym výhrevným podložkám a po zákroku zostáva pacient ešte pár hodín na pozorovaní. Vďaka týmto opatreniam pracujeme na znižovaní rizika spojeného s anestéziou. Po operácii je pod prísnym dohľadom a domov je prepúšťaný iba plne prebratý z narkózy. Na následnej kontrole si pozrieme ranu, či sa všetko hojí ako má a nenastali žiadne komplikácie.

Už sa na Vás a Vášho mini pacienta tešíme. Volajte na tel.č. 0903 655 648, kde Vám na recepcií vyberú konkrétny termín konzultácie, aby ste sa vyhli zdĺhavému čakaniu v čakárni.

Medicíne drobných cicavcov sa u nás primárne venuje MVDr. Patrícia Ondrejková.