Dnes otvorené 09:00 - 14:00, Pohotovosť po tel. dohovore na partnerskej klinike Primavet v Rači do 24:00. Po polnoci len hospitalizované zvieratá

+421903655648

Ošetrenie zraku priamo u nás na klinike

Ošetrenie zraku priamo u nás na klinike

Na našej klinike poskytujeme aj odborné oftalmologické vyšetrenie. Vaše zvieratko môže u nás podstúpiť dôkladné vyšetrenie povrchu rohovku, zrenice oka a očného pozadia (fundusu).

Ošetrenie uskutočňujeme za pomoci moderného prístroja, ktorý sa nazýva Oftalmoskop PanOptic. Jeho súčasťou je patentovaná optika Axial PointSource™, ktorá uľahčuje vstup do nerozšírených zreníc a ponúka 25º zorné pole, výsledkom čoho je pohľad na fundus, ktorý je 5x väčší, než aký vidíte so štandardným oftalmoskopom v nerozšírenom oku.
 
Vďaka novému axiálnemu optickému systému dokážeme uskutočniť kvalitnejšie, presnejšie a pohodlnejšie vyšetrenie s väčším zorným uhlom. Prístroj umožňuje priamu diagnostiku fundusu, čím vieme rozlíšiť sietnicové zmeny spôsobené či už hypertenziou, diabetickou retinopatiou, glaukómom alebo samotným opuchom oka. 
 

Kedy je vhodné podstúpiť vyšetrenie?

Vyšetrenie si môžete dohodnúť u nás aj v prípade, ak Vaše zvieratko má niektoré z nasledujúcich príznakov: bolesť oka, hnisavý výtok z oka, slzenie, opuchnuté viečka, či spojivky, neschopnosť otvoriť oči, prižmúrenie, červené oči, krv v očiach, zmena farby šošovky alebo dúhovky a iné.